Какво трябва да знаем за кредитите?
В следващите редове ще прочетете важна информация за кредитите. Насяваме се че статията ще бъде интересна за вас.
Сега, когато научихме повече за депозитите и тяхното развитие , е време да анализираме банковите заеми. Ще направим това предвид връзката между заемите и лихвените проценти и ролята при определяне на продукцията.
Вече знаем какво представляват лихвите и как работят депозитите. За да съберем още повече данни за проблема, а именно функционирането на съвременната банкова система, в тази статия ще анализираме какво представляват заемите.
В съзнанието на много хора заемите са средства със стойност, обикновено достъпна от банка. Заемът обаче е много по -висок от размера на заема и има различни компоненти. Ще говорим за тези компоненти по -късно.
И така: Какво е заем? Какво представлява заемът?
Най -просто казано, заемът е договор, в който заемополучателят получава от кредитора стоки или актив в момента, който се задължава да изплати в определен бъдещ период, като добавя лихва и други такси към главницата , т.е. към размера на заема в синус.
По този начин, когато и двете страни по действие, като покупка и продажба на кола, изпълняват едновременно своите задължения, говорим за транзакция . Когато обаче страна, обикновено купувачът, изпълнява задълженията си в даден момент в бъдеще, говорим за кредитна сделка.
Въпреки че има различни видове институции, които също предлагат заеми, в тази статия ще се съсредоточим само върху банкирането.
В същото време има различни видове дългови инструменти , които не са заеми. Тази категория включва акции и облигации , които ще разгледаме в бъдещите статии.
Нека да се върнем. Важно е да се отбележи на този етап, че заплахата кредитополучателят да престане да застрахова задълженията си в икономиката и финансите се нарича кредитен риск.